שמירה על הנחיות

A A A

 

ברפואה מודרנית רווחת כיום גישה זעיר פולשנית (minimally invasive) שמטרתה לשפר ולייעל את הטיפולים, ובכך להפחית את סיבלו של החולה. הדבר בא לידי ביטוי בפרוצדורות כירורגיות רבות שנעשות באמצעות חתכים מינימליים, כך שלמשל כריתת כיס מרה יכולה להיעשות דרך חתך שגודלו כסנטימטר בלבד, ללא צורך בפתיחת בטן נרחבת (laparoscopy). בדומה לכך אנו עדים לשיפורים עצומים גם ברפואת לב.

 

ניתן היום לבצע החלפת מסתם הלב באמצעות צנתור ללא פתיחה של בית החזה. הדוגמות לגישה הזעיר פולשנית (minimally invasive surgery) ברפואה רבות.  גם ברפואת שיניים קיימת מגמה ברורה להפחתת הסבל של המטופל, ולפיתוח גישות זעיר פולשניות.

זוהי גישה שביסודה שואפת לשמר את השיניים והחניכיים במצבן הטבעי ובבריאות טובה לכל אורך החיים.  רבים אינם מאמינים שדבר זה ניתן לביצוע, ואכן, ישנם גורמים רבים הפוגעים בשיניים: תזונה עתירת סוכר, היגיינה לקויה, שחיקת שיניים, הידוק שיניים ועוד.  אך אין צורך להתייאש,   הסוד לשמירת שיניים לאורך שנים טמון במילה אחת: מניעה.

מיום שהשן הראשונה בקעה בפיו של התינוק יש לנקוט באמצעים המונעים התפתחות עששת. דהיינו: שמירה על היגיינה, צחצוח שיניים פעמיים ביום, הפחתה ככל האפשר של אכילת ממתקים, ושימוש בפלואוריד. הפלואוריד הוכח כבר לפני כמאה שנים כגורם היעיל ביותר להפחתת עששת בשיניים. שימוש בפלואוריד נעשה בצורות שונות: הוספה למי שתיה,  למשחת השיניים, לג'ל או לנוזל שטיפת פה, אך בכל מקרה מומלץ להיוועץ ברופא השיניים על מנת לברר מה הדרך היעילה ביותר והמתאימה להפלרה.

כמובן שלא תמיד ניתן למנוע היווצרות חורים בשיניים באופן מלא, לפיכך יש לערוך בקורת תקופתית אצל רופא השיניים. ההמלצה היא בדרך כלל לערוך ביקור ראשון בגיל שנתיים, ובהמשך יש לבדוק כל חצי שנה.  מטרת הביקור אצל רופא השיניים היא לא רק בדיקה, אלא גם הדרכה לדרך המניעה המתאימה ביותר.

כשמדובר ברפואת שיניים זעיר פולשנית הכוונה היא לטיפול המינימלי ההכרחי במצב הנתון. אם יש "חור" בשן יש לבצע סתימה ("שיחזור" בעגה המקצועית) מינימלית ככל האפשר, שתשמר את השן הטבעית.

במקרים בהם ה"חור" מאד נרחב וגדול, וחלק גדול מהשן נהרס, לא תמיד יש צורך בכתר . במצב זה ביצוע כתר דורש פעמים רבות גם טיפול שורש, ומבנה. הוכח כי השרידות של  השן לאורך שנים בפה, אינה עולה על ידי טיפול זה, ופעמים רבות עדיף השימוש במילואה (inlay, onlay) המשלימה את השן  בצורה אסתטית מאד, ויעילה. טיפול זה קצר יותר, יעיל יותר ומשמר את השן בצורה טובה יותר.

 

במקרים בהם שן  מסוימת חסרה, אנחנו נמנעים כיום מביצוע גשרים ומעדיפים שימוש בשתלים. בצורה זו אנו נמנעים מהשחזה מיותרת של השיניים הסמוכות למקום החסר, ומשמרים את בריאותן. השתל הוכח כפתרון טוב ויעיל יותר לפתרון בעיות של חסר חלקי של שיניים.

במקרים של חסר מספר רב של שיניים, יש צורך לבצע מספר שתלים, אך בשיטת הדמיה ותכנון ממוחשב ניתן לבצע את הפרוצדורה הכירורגית בצורה מאד מינימלית, תוך הפחתת הכאב והטראומה הנלווים לעיתים לתהליך. הדבר בא לידי ביטוי בטכניקות משוכללות להרמת סינוס,  להשתלת עצם ולשיקום על גבי השתלים.

אנו, במרפאתRDC  דוגלים במתן הטיפול המינימלי היעיל ביותר. אנו מאמינים שטיפול איכותי חוסך טיפולים חוזרים וסיבוכים מיותרים, אנו מאמינים שאיכות הטיפול הראשוני בשילוב עם מניעה משפיעים על הישרדות השיניים בפה לאורך שנים.

 

ד"ר גיגר סלי

ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני

08-9475544
08-9472818

בין השעות 08:00 ל - 20:00

כתובת המרפאה :
רח' אופנהיימר 7, רחובות. 

לקוחות ממליצים

לדר נגה הראל !

Ora Orנגה היקרה, בהיותי תושבת חדשה ברחובות, נתמזלך מזלי והומלץ לי עלייך.
מאז טיפולי אצלך, הרייני מרוצה ורגועה.
ענייני "הפה" מסודרים ואני נמצאת בידיים הכי טובות שיש.
נגה, דרך טיפולך רגועה , נינוחה, את מסבירה כל שלב שנעשה והתוצאות מצויינות.
תודה רבה לך, מקרב לב והרבה הצלחה.
תודה רבה גם לכל אנשי הצוות של המרפאה המגלים יחס אוהד ומסביר פנים.
נעים להיות במרפאתכם. יישר כוחכם.

 

 

מ. ל.

 זו הרגשה נעימה לבוא לפה וזה מקל על אי הנעימות, לעיתים, של הטיפול.

 

י. כ.

 כיף ונעים אצלכם, טיפול מקצועי ביותר, יחס מסור ואווירה נעימה. דאגה ועזרה הדדית של הרופאים במצבי חירום מצויינת.

 

א. א.

 הטיפול תרם משמעותית לאיכות החיים, ושנים רבות של סבל הסתיימו. נכונות שאין כדוגמתה להיענות לכל קריאה ובקשה, יישר כוח.

 

ו. א.

בסיומו של טיפול ארוך מאוד ומורכב ברצוני לציין כי הטיפול שקבלתי במרפאה RDC שכלל טיפולי שורש מורכבים, סתימות, מבנים וכתר היה מעולה בכל מובן. בכל מקרה שנדרש טיפול אמבולנטורי נקבעו לי תורים מיידיים. הטיפול עצמו היה מקצועי ביותר, בכל שעה קיבלתי הסבר מפורט של הטיפול שנעשה והטיפול העתידי שיש לבצע.
צוות הרופאים במרפאה כמו גם "עובדי העזר" - הסייעות ובכלל זה המזכירות השרו אווירה נעימה, מקצועית ועניינית. ממליצה בחום על צוות מטפלים מעולה המכסה את מגוון טיפולי השיניים הנדרשים

 

ק. ד.

 

היחס יותר ממעולה (מ-1 עד 10 הייתי נותן 10). גם בטיפולים הכירורגיים המורכבים לא ממש סבלתי. מבחינת התוצאה, מאוד מרוצה, מרגיש טוב, המלצתי כבר לכל מכריי ולכל מי ששואל. אני מודע לכך שקיבלתי איכויות ברמת הטיפול.

סרטון תדמית - בואו להכיר אותנו!

RDC Dental Animation

 

בקרוב !