שמירה על הנחיות

A A A

 

בשנים האחרונות חלו תהפוכות גדולות בתחום רפואת השיניים. בין הפיתוחים ששינו את פני רפואת השיניים ניתן לציין: שימוש בשתלים לשחזור שיניים חסרות, שימוש בחומרי שחזור הנדבקים אל השן, שימוש בסורקים דיגיטליים במקום נטילת מטבעים, הדמיה ממוחשבת טרום טיפול ועוד. בכל תחום במקצוע יש שאיפה לשיפור הטיפול, לשיפור התוצאות האסתטיות של הטיפול, אך מעל הכל השאיפה היא לשמירה על שיניים בריאות לטווח ארוך.

 

כיום תוחלת החיים הולכת ועולה, ושמירה על שיניים בריאות למשך שנים ארוכות, נעשתה חיונית ממש. ידוע, כי בגיל מבוגר חסר שיניים גורם לסבל רב, ודלקות שמקורן בשיניים או בחניכיים גורמות לכאבים, ואי  יכולת לאכול. מעבר לכך: לדלקת חניכיים השפעה מזיקה מאד על הבריאות הכללית. במחקרים שנעשו בתחום, נמצאה זיקה ברורה בין מחלות חניכיים  ומחלות כלי דם ולב. במחקרים הצביעו על הגורמים הספציפיים המופיעים בדלקת החניכיים ומשפיעים על כלי הדם. דלקת חניכיים מהווה גורם מזיק בהתפתחות מחלות לב  בדומה להשמנה, לחץ נפשי, עישון או סוכרת. בריאות השיניים והחניכיים מהווה חלק בלתי נפרד מהבריאות הכללית, מכאן, ששמירה על השיניים והחניכיים חשובה לבריאות הכללית כמו תזונה נכונה, כמו פעילות ספורטיבית  או הימנעות מעישון .

דלקת חניכיים היא מחלה נפוצה ביותר, ובשלביה  הראשונים כלל אינה מורגשת. הסימנים למחלה הם : אודם בחניכיים, נפיחות ודימום במגע קל. בשלבים המוקדמים אין תחושת כאב, אך המחלה מתפתחת בהדרגה, ומהווה מאין אויב נסתר. אם אין מטפלים בשלבים הראשונים הפגיעה ברקמות הסובבות את השן ואוחזות את השן בעצם הלסת הולכות ונהרסות. במצב זה נוצרים "כיסים" (Pockets) שמהווים מרווח מורחב בין השיניים והחניכיים. התהליך בדרך כלל הדרגתי ביותר, וחשים בו ממש רק לאחר שנזק רב נגרם והשיניים הופכות לניידות. בשלבים הראשונים של המחלה ניתן לטפל בקלות על ידי ניקוי וסילוק שכבת הרובד והאבנית, (טיפול שנעשה בדרך כלל על ידי השיננית). הקפדה על הגיינה בבית, שימוש במברשות שיניים, קסמי שיניים, חוטים דנטליים ושטיפות פה לחיטוי, מסייעים מאד בהפחתת סימני המחלה ומניעת התקדמותה.  בשלבים מתקדמים של המחלה סיכויי ההצלחה של הטיפול  פוחתים. ניתן להשתמש בתכשירים אנטיביוטיים כמו Arestin ולבצע פעולות כירורגיות שונות תוך שימוש בתכשירים ביולוגיים מתקדמים המאפשרים בניה מחודשת של עצם, (למשל: Emdogain). אך במצבים חמורים הטיפולים כבר לא מועילים, השיניים מתרופפות ואין מנוס מעקירתן. אנו שואפים תמיד למנוע מצבים אלו, וממליצים, וחוזרים ומסבירים את חשיבות השמירה על השיניים והחניכיים, כחלק חשוב מהשמירה על הבריאות הכללית.

בריאות השיניים תורמת לבריאות הכללית, לאיכות החיים ולאריכות ימים.

ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני

08-9475544
08-9472818

בין השעות 08:00 ל - 20:00

כתובת המרפאה :
רח' אופנהיימר 7, רחובות. 

לקוחות ממליצים

לדר נגה הראל !

Ora Orנגה היקרה, בהיותי תושבת חדשה ברחובות, נתמזלך מזלי והומלץ לי עלייך.
מאז טיפולי אצלך, הרייני מרוצה ורגועה.
ענייני "הפה" מסודרים ואני נמצאת בידיים הכי טובות שיש.
נגה, דרך טיפולך רגועה , נינוחה, את מסבירה כל שלב שנעשה והתוצאות מצויינות.
תודה רבה לך, מקרב לב והרבה הצלחה.
תודה רבה גם לכל אנשי הצוות של המרפאה המגלים יחס אוהד ומסביר פנים.
נעים להיות במרפאתכם. יישר כוחכם.

 

 

מ. ל.

 זו הרגשה נעימה לבוא לפה וזה מקל על אי הנעימות, לעיתים, של הטיפול.

 

י. כ.

 כיף ונעים אצלכם, טיפול מקצועי ביותר, יחס מסור ואווירה נעימה. דאגה ועזרה הדדית של הרופאים במצבי חירום מצויינת.

 

א. א.

 הטיפול תרם משמעותית לאיכות החיים, ושנים רבות של סבל הסתיימו. נכונות שאין כדוגמתה להיענות לכל קריאה ובקשה, יישר כוח.

 

ו. א.

בסיומו של טיפול ארוך מאוד ומורכב ברצוני לציין כי הטיפול שקבלתי במרפאה RDC שכלל טיפולי שורש מורכבים, סתימות, מבנים וכתר היה מעולה בכל מובן. בכל מקרה שנדרש טיפול אמבולנטורי נקבעו לי תורים מיידיים. הטיפול עצמו היה מקצועי ביותר, בכל שעה קיבלתי הסבר מפורט של הטיפול שנעשה והטיפול העתידי שיש לבצע.
צוות הרופאים במרפאה כמו גם "עובדי העזר" - הסייעות ובכלל זה המזכירות השרו אווירה נעימה, מקצועית ועניינית. ממליצה בחום על צוות מטפלים מעולה המכסה את מגוון טיפולי השיניים הנדרשים

 

ק. ד.

 

היחס יותר ממעולה (מ-1 עד 10 הייתי נותן 10). גם בטיפולים הכירורגיים המורכבים לא ממש סבלתי. מבחינת התוצאה, מאוד מרוצה, מרגיש טוב, המלצתי כבר לכל מכריי ולכל מי ששואל. אני מודע לכך שקיבלתי איכויות ברמת הטיפול.

סרטון תדמית - בואו להכיר אותנו!

RDC Dental Animation

 

בקרוב !