שמירה על הנחיות

A A A

 

סוף מעשה במחשבה תחילה/ ד"ר לירן לוין

שתלים דנטליים הפכו בשנים האחרונות לטיפול מקובל ביותר בעל שיעורי הצלחה טובים מאוד. הצלחת השתל לאורך זמן תלויה בחיבורו לעצם במקום ההשתלה ובעמידות חיבור זה לטווח ארוך. חולים פריודונטליים נוטים להדגים ספיגת עצם מתמשכת סביב השיניים הנותרות בפה, כאשר קצב הספיגה מתנה על פי סוג המחלה, הטיפול שניתן ורמת התחזוקה הפריודונטלית לאורך זמן.

 

נשאלת השאלה, האם שתלים דנטליים המוחדרים בלסתות של מטופלים הסובלים ממחלה פריודונטלית מועדים יותר לאובדן גרמי סביבם ולכישלון השתל, או אולי המחלה הפריודונטלית סלקטיבית כלפי שיניים ואינה פוגעת בשתלים.


ננסה לענות על שאלה חשובה זו בהסתמך על הספרות העדכנית בנושא, וכן לתת קווים מנחים לרופא השיניים בבואו להציע טיפול באמצעות שתלים דנטליים למטופלים שאובחנו כמי שסובלים ממחלה פריודונטלית. הסקירה תדון בנפרד בחולים פריודונטליים הסובלים ממחלה כרונית וכאלה שסובלים ממחלה אגריסיבת.

אחת המסקנות העולות מסקירת הספרות הנוכחית היא, שקיים חוסר במחקרים מובנים וארוכי טווח לבחינת הקשר בין הישרדות והצלחת שתלים דנטליים לבין מחלה פריודונטלית. על מחקרים אלה להגדיר במדויק את האוכלוסייה הנבדקת ואת סוגי המחלה הפריודונטלית וחומרתה, כמו גם את הטיפול שבוצע.

בבואנו לטפל בעזרת שתלים דנטליים בחולים הסובלים ממחלות חניכיים חשוב, ראשית, לבצע טיפול חניכיים מקיף ולהגיע למצב בו אין בחלל הפה מחלה פעילה. רק לאחר מכן אפשר להתפנות לטיפול בעזרת שתלים. גם אז חשוב לידע את המטופלים על כי קיים סיכון גבוה לאובדן תמיכה ועצם סביב שתלים דנטליים ואולי אף סיכון לאובדן השתל עצמו.

חשוב להדגיש את החשיבות העליונה שיש לתחזוקה שוטפת ורציפה לאורך שנים על מנת למנוע את הישנות המחלה והינזקות השתלים שהוחדרו.

ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני

08-9475544
08-9472818

בין השעות 08:00 ל - 20:00

כתובת המרפאה :
רח' אופנהיימר 7, רחובות. 

לקוחות ממליצים

לדר נגה הראל !

Ora Orנגה היקרה, בהיותי תושבת חדשה ברחובות, נתמזלך מזלי והומלץ לי עלייך.
מאז טיפולי אצלך, הרייני מרוצה ורגועה.
ענייני "הפה" מסודרים ואני נמצאת בידיים הכי טובות שיש.
נגה, דרך טיפולך רגועה , נינוחה, את מסבירה כל שלב שנעשה והתוצאות מצויינות.
תודה רבה לך, מקרב לב והרבה הצלחה.
תודה רבה גם לכל אנשי הצוות של המרפאה המגלים יחס אוהד ומסביר פנים.
נעים להיות במרפאתכם. יישר כוחכם.

 

 

מ. ל.

 זו הרגשה נעימה לבוא לפה וזה מקל על אי הנעימות, לעיתים, של הטיפול.

 

י. כ.

 כיף ונעים אצלכם, טיפול מקצועי ביותר, יחס מסור ואווירה נעימה. דאגה ועזרה הדדית של הרופאים במצבי חירום מצויינת.

 

א. א.

 הטיפול תרם משמעותית לאיכות החיים, ושנים רבות של סבל הסתיימו. נכונות שאין כדוגמתה להיענות לכל קריאה ובקשה, יישר כוח.

 

ו. א.

בסיומו של טיפול ארוך מאוד ומורכב ברצוני לציין כי הטיפול שקבלתי במרפאה RDC שכלל טיפולי שורש מורכבים, סתימות, מבנים וכתר היה מעולה בכל מובן. בכל מקרה שנדרש טיפול אמבולנטורי נקבעו לי תורים מיידיים. הטיפול עצמו היה מקצועי ביותר, בכל שעה קיבלתי הסבר מפורט של הטיפול שנעשה והטיפול העתידי שיש לבצע.
צוות הרופאים במרפאה כמו גם "עובדי העזר" - הסייעות ובכלל זה המזכירות השרו אווירה נעימה, מקצועית ועניינית. ממליצה בחום על צוות מטפלים מעולה המכסה את מגוון טיפולי השיניים הנדרשים

 

ק. ד.

 

היחס יותר ממעולה (מ-1 עד 10 הייתי נותן 10). גם בטיפולים הכירורגיים המורכבים לא ממש סבלתי. מבחינת התוצאה, מאוד מרוצה, מרגיש טוב, המלצתי כבר לכל מכריי ולכל מי ששואל. אני מודע לכך שקיבלתי איכויות ברמת הטיפול.

סרטון תדמית - בואו להכיר אותנו!

RDC Dental Animation

 

בקרוב !